22 Şubat 2019 Cuma
Harşıt Vadisi Reklam
Kaynak: Harşıt Vadisi | Tarih: 2018-02-25 | Toplam Okunma: 594

Kemal Güvendi Vefat Etti

Kemal Güvendi Vefat Etti

Tasıldar Ali oğlu ermekli öğretmen Kemal Güvendi hakkın rahmetine kavuştu. Doğankent Çatalağaç köyü sakinlerinden Ali oğlu 1950 doğumlu Doğankent ilkokulundan emekli Mehmet Salih, Yavuz Selim, Gültekin, Aynur Güvendilerin babası, Mustafa Tahsin Güvendi, Mustafa (Tahsin) Güvendi, Hanımca, Emine ve Makukbule nin kardeşleri Kemal Güvendi; Yakalanmış olduğu amansız hastalığa yenik düşerek İstanbul da hayata veda etmiştir. Cenazesi İstanbul dan memleketine getirilerek Doğankent Harşıt Ulu Camii bahçesinde Öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Şadı Güneyi Mezarlığında toprağa verileceltir.
Yılların emektarı Emekli Öğretmenimiz, ağabeyimiz Kemal Güvendi ye Allahtan rahmet, başta ailesi Güleser yenge olmak üzere, Çocukları, Mehmet Salih Güvendi, Yavuz Selim Güvendi, Gültekin güvendi ve Aynur Güvendi ile Damatları İsmail Güvendi ye başsağlığı dileriz. Ayrıca Ablası Emine, kardeşleri Hanımca, Mustafa Tahsin, Mustafa(Tahsin), Makbule ye başsağlığı dileriz. Allahın rahmeti üzerine olsun iyi insan sevgili öğretmenim Kemal hocam.

Kemal Güvendi Kimdir?
Emekli Öğretmen Kemal Güvendi, 1950 yılında Tirebolu da doğdu. Babası Tasıldaroğlu Ali, Annesi Muallim Ali Rız kızı Gülhanım dır. Okuma ve yazmayı kendisi ile çobancılık yapan mecit oğlu Mustafa Babayiğitten öğrendi.1960 Yılında köyümüzün tıkıl bükü mevkiine yapılan ilkokul’un üçüncü sınıfına imtihanla kayıt oldu. Lakin burada okuyabilesi için hayvanlarını birilerinin bakması gerekirdi. Bu nedenle annesiyle beraber derindere mahallesinde oturan Temeloğlu Bilal dayının yanına giderler, Annesi hayvanlarını bakması için Bilal dayıya durumu anlatırlar ve Bilal dayıda o ki çocuk okuyacak bakarız der. O cümle hayatının miladı olur. İlkokulu 1963 yılında bitirerek,1964 tarihinde Kürtün (cayra)ortaokuluna başlar. Ortaokulu Görele ortaokulunda tamamlayarak 1966 yılında açılan Tirebolu lisesine kaydolur. Liseyi başarı ile tamamladıktan sonra öğretmen okulunun farklı derslerini de vererek sınıf öğretmeni olur ve Giresun ili Tirebolu İlçesi Keten çukur köyü ilkokuluna atanır. Daha sonra üçüncü sınıfına kayıt olarak eğitime başladığı Çatalağaç köyü ilkokuluna atanır. Burada 1977 yılına kadar çalışıp, tekrar Doğankent ilkokuluna atandıktan sonra 1987–88 yıllarında Eğitim Önlisans programını tamamlayarak, 2000 yılında emekli olur. Evli ve dört çocuk babası olan öğretmenimiz 25.02.2018 Pazar günü İstanbul da vefat etti.